Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Wybierz język

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2018-09-21

W najbliższym czasie

Wybierz kierunek wycieczki:

Zobacz również:

Artykuły

Wycieczki do Lwowa z Przemyśla 1 dzień - UA1

Wyjeżdżając na wycieczkę do Lwowa z Przemyśla spędzisz więcej czasu we Lwowie porównując z wyjazdami z innych lokalizacji. Przebywając na Podkarpaciu warto skorzystać z wycieczki do Lwowa z Przemyśla. Gród Lwa nie jest podobny do żadnego innego miasta na świecie. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO należy do najpiękniejszych miast Europy. Ma unikalną architekturę, która była kształtowana pod wpływem różnych stylów europejskich od XIII do XX w. W unikalnym krajobrazie architektonicznym Lwowa widać piękno jego zabytków, które odzwierciedlają oblicze przeszłości. Wycieczki do Lwowa są niewyczerpanym źródłem estetycznych odczuć. Atmosfera starego galicyjskiego miasta z pewnością zachwyci każdego, kto choć raz w życiu miał okazję tu przyjechać. Zapraszamy na wycieczki do Lwowa z Przemyśla.

Zobacz inne propozycje:
wycieczki do Lwowa
Zwiedzanie Przemyśla, Krasiczyna i fortów
Bieszczady - skansen w Sanoku, zapora w Solinie i Połonina Wetlińska


Lwów i Przemyśl to miejscowości oddzielone od siebie o niecałe sto kilometrów. Oba miasta razem z Krakowem były najważniejszymi ośrodkami w Galicji. Lwów z Przemyślem były zaliczane do Galicji Wschodniej zgodnie z podziałem dokonanym przez Austriaków wg kryterium narodowościowego. Dziś Przemyśl jest najbardziej dogodnym miejscem do wyjazdu na jednodniowe wycieczki do Lwowa. Wycieczka ma duże tempo ale w ciągu jednego dnia można zwiedzić najbardziej wartościowe zabytki. Wyjazd odbywa się wcześnie i jest to spowodowane żeby zdążyć przed zmianą personelu na granicy. Zwiedzanie miasta to głównie tzw Lwów Kazimierzowski - rynek, katedra łacińska, ormiańska, kaplica Boimów, kościół dominikanów. Poza ścisłym centrum zwiedzamy Katedrę św Jura i Cmentarze (Łyczakowski i Orląt) oraz przylegającą do starówki operę. Pilnujemy żeby zawsze po zwiedzaniu turyści mieli czas wolny na zakupy. Oferujemy również możliwość wykupienia obiadu, co realnie daje nam więcej czasu wolnego, gdyż obiad wydawany jest od razu po zakończeniu zwiedzania. Zapraszamy Państwa na wycieczki do Lwowa z Przemyśla.

Trasa:

Przemyśl - Lwów - Przemyśl

Program wycieczki:

Wyjazd na wycieczkę do Lwowa z Przemyśla o godz. 6.40 (przystanek na rogu ulic Piłsudskiego i Chopina).
Przyjazd do Lwowa: Katedra Św. Jura, (wycieczka objazdowa: kościół św. Elżbiety, polska szkoła, kościół Marii Magdaleny), Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt, przejazd do centrum: wieża prochowa, pomnik Fiodorowa, cerkiew Wołoska, arsenał królewski, kościół dominikanów, pomnik Nikifora, Rynek, kamienica królewska,włoskie podwórko, kamienica czarna, katedra łacińska, kaplica Boimów, katedra ormiańska, plac Mickiewicza, opera, obiad (możliwość wykupienia) i czas wolny, Powrót w godzinach wieczornych (najczęściej ok. 21.00).

Program wycieczki do Lwowa z Przemyśla jest ramowy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie bądź przesunięciu.

UWAGA! W świątyniach obowiązuje strój zakrywający ramiona i kolana.

Do przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest ważny paszport.

Świadczenia wycieczki:

przejazd autokarem, opieka pilota, usługi polskojęzycznego przewodnika we Lwowie, bilety wstępu do: Cmentarz Łyczakowski i Orląt, opera, katedra łacińska i ormiańska, włoskie podwórko, ubezpieczenie NNWiKL.

Dzieci do 2 lat - bezpłatnie, dzieci do 12 roku życia - 100 PLN.

Usługi dodatkowe:

Dla tej wycieczki w wybranych terminach dostępne są następujące usługi fakultatywne:

Obiad

Terminy i ceny wycieczki:

Termin z Przemyśla
29.09.2018120
06.10.2018120
10.11.2018120
10.11.2018120
24.11.2018120
08.12.2018120
29.12.2018120

Jeżeli chcesz zamówić wycieczkę kliknij w cenę wybranego terminu i miejsca odjazdu.

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© Biuro Podróży Chortycia