Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Wybierz język

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2019-01-21

W najbliższym czasie

Wybierz kierunek wycieczki:

Zobacz również:

Artykuły

LWÓW i PODOLE (Kamieniec Podolski i Chocim) 4 dni - LKK4

Ta wycieczka jest skierowana dla tych, którym sienkiewiczowski bohater Wołodyjowski przypadł do gustu. W programie zwiedzania ujęte są najważniejsze zabytki Zachodniej Ukrainy - i monumentalna architektura i te które budzą nostalgię. Zwiedzamy Lwów - miasto ulubione przez polskich turystów, gdzie w uliczkach wiatr szumi w rytm piosenek batiarskich. W programie wycieczki są również miejsca związane z wybitnymi przodkami jak Olesko (miejsce urodzenia Jana III Sobieskiego), czy Krzemieniec (związany z dzieciństwem Juliusza Słowackiego). Słynna twierdza Zbaraż przypomni nam burzliwe wydarzenia z powstania Bohdana Chmielnickiego. Jednym z najważniejszych punktów jest Kamieniec Podolski, gdzie stare miasto otoczone jest wysokim kanionem rzeki Smotrycz, a wejścia do miasta broni olbrzymia forteca.

Trasa:

Warszawa - Lublin - Lwów - Tarnopol - Kamieniec Podolski - Tarnopol - Lwów - - Lublin - Warszawa

Program wycieczki:

1 dzień - 2.00 wyjazd z Warszawy, 12.00 (czasu kijowskiego przyjazd do Lwowa, zwiedzanie - katedra św. Jura, Zwiedzanie - (wycieczka objazdowa - kościół św. Elżbiety, Politechnika, polska szkoła, kościół Marii Magdaleny), Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt, Stare Miasto - wieża prochowa, cerkiew Wołoska, arsenał królewski, arsenał miejski, kościół dominikanów, pomnik Nikifora, Rynek, kamienica królewska, czarna kamienica, katedra łacińska, kaplica Boimów, katedra ormiańska, plac Mickiewicza, opera, Wały Hetmańskie, czas wolny na starym mieście, opcja - Wysoki Zamek - panorama Lwowa z Kopca Unii Lubelskiej, 20.00, zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg w hotelu****(www.drevnygrad.com.ua)


2 dzień - śniadanie, 10.00 zamek w Olesku - miejsce urodzenia Jana III Sobieskiego (opcja - bastionowy zamek hetmana Koniecpolskiego w Podhorcach, Olesko z zewnątrz), Ławra Poczajowska - największe prawosławne sanktuarium na zachodniej Ukrainie z soborem Uspeńskim ufundowanym przez Mikołaja Potockiego (kobiety w ławrze obowiązują chusty i długie spódnice, mężczyzn długie spodnie), Krzemieniec - muzeum Juliusza Słowackiego, liceum krzemienieckie związane z działalnością Kołłątaja, Czackiego i Lelewela, Zbaraż - Zamek znany z obrony przed kozakami przez Jeremiego Wiśniewieckiego podczas powstania Chmielnickiego, przejazd na nocleg***(Hotel Globus) do Tarnopola, obiadokolacja

3 dzień - 7.30 śniadanie, 8.30-11.30 przejazd do Kamieńca, zwiedzanie - Kamieniec Podolski - twierdza , stare miasto, katedra i inne świątynie, Zwiedzanie fortecy w Chocimiu, Okopy Św Trójcy, 17.00-20.00, powrót do Tarnopola, obiadokolacja


4 dzień - śniadanie, 8.30 wyjazd do Lwowa, 12.30 - 14.00 czas wolny na starym mieście, (opcja - przejazd do Żółkwi - kolegiata św Wawrzyńca, cerkiew Bazylianów, rynek, zamek) obiad, wyjazd do Warszawy, powrót w godzinach wieczornych/nocnych

CHĘTNE OSOBY MOGĄ WYKUPIĆ DODATKOWE ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

Nocne zwiedzanie - Lwów ukrywa liczne tajemnice i zagadki. Jeśli nie lubisz chodzić utartymi szlakami i chciałbyś je poznać, wybierz się na zwiedzanie Lwowa nocą, trwa 1,5-2 godzin. Z nocnym strażnikiem, który drogę oświetla latarnią odwiedza się ciemne zakamarki, poznaje się straszne legendy i tajemne obrządki. Można spotkać ducha albo kata albo ... Po zmierzchu miasto wygląda inaczej.
CENA: 35 zł/os, minimalna liczba - 10 osób

Wesoły Lwów - to nowa forma zwiedzania miasta. Spacerujesz i poznajesz zabytki oczami lwowskiego batiara. Na trasie, która w większości pokrywa się ze standardowym programem, odwiedzasz wiele ciekawych, tematycznych klubów (np. stylizowany na bunkier lub w klimacie loży masońskiej). Jest kuszącą alternatywa dla osób otwartych, ceniących żart i anegdotę, których nudzi tradycyjne zwiedzanie.
CENA: 75 zł/os, w cenie: przewodnik, degustacja ukraińskich nalewek ( trzy nalewki po 50 ml ) i zakąsek, minimalna liczba - 15 osób

Wieczór integracyjny z kapelą batiarów – po całym dniu zwiedzania czas na zabawę i tańce. Najpierw uroczysta kolacja ( z dopłatą do programowej obiadokolacji ) przy akompaniamencie kapeli , na stole dania kuchni ukraińskiej, czysta wódka i sało (odpowiednio przyrządzona słonina). Potem muzyka i piosenki oraz wspólne śpiewanie.
CENA: 95 zł/os,cena wyliczona na osobę przy grupie 25 osób chętnych, obejmuje rozbudowane menu i 1,5-godzinny występ kapeli
Program wycieczki jest ramowy i kolejność zwiedzania poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Rozkład jazdy z Warszawy:
Warszawa, Plac Defilad 2.00
Lublin, ul. Prusa 8, parking PZMOT 4.40
Krasnystaw, Dworzec PKP 5.30
Zamość, parking przy ul. Partyzantów 6.20
Hrebenne, Przejście Graniczne 7.30

Rozkład jazdy z Katowic:
Katowice,dworzec, ul. Piotra Skargi 2.00
Kraków, hotel Cracovia 3.15
Rzeszów, przystanek ul Piłsudskiego 5.30
Przemyśl, przystanek ul. Lwowska 7.00
Medyka, Przejście Graniczne 7.30

Wyjazd z Katowic i Warszawy będzie realizowany przy minimum 15-tu osobach.

Świadczenia wycieczki:

Cena zawiera: przejazd autokarem, 3 noclegi****/***, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, opieka polskojęzycznego przewodnika we Lwowie, Chocimiu i Kamieńcu, bilety wstępu: cmentarz Łyczakowski,cmentarz Orląt, opera - zwiedzanie budynku opery, katedra łacińska, katedra ormiańska, kaplica Boimów, Ławra Poczajowska, Zbaraż - zamek, Muzeum Słowackiego, Kamieniec - forteca, Chocim - forteca, ubezpieczenie turystyczne KL i NNW.

UWAGA! Bilet do fortecy w Chocimiu i Kamieńcu Podolskim obejmuje wyłącznie zwiedzanie. Cena biletu nie obejmuje festiwali organizowanych na terytorium fortec.

Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych.
Osoby podróżujące rodzinnie będą zakwaterowane - na życzenie - w pokojach 3 osobowych.
Osoby podróżujące w pojedynkę będą dokwaterowane w miarę możliwości do pokoju 2 osobowego, za dopłatą zaś będą mogły skorzystać z pokoju 1-osobowego.

Do przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest ważny paszport.

Usługi dodatkowe:

Dla tej wycieczki w wybranych terminach dostępne są następujące usługi fakultatywne:

Dopłata do uroczystej kolacji

Nocne zwiedzanie Lwowa

3 dodatkowe obiady

Terminy i ceny wycieczki:

Termin

Jeżeli chcesz zamówić wycieczkę kliknij w cenę wybranego terminu i miejsca odjazdu.

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© Biuro Podróży Chortycia