Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Wybierz język

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2019-01-21

W najbliższym czasie

Wybierz kierunek wycieczki:

Zobacz również:

Artykuły

POGA5 - Wycieczka Podole - Galicja - Krzemieniec 5 dni

Podole to kraina owiana legendą, znana z powieści "Ogniem i mieczem". Grupy często wybierają wycieczki śladami Wołodyjowskiego. Twierdze w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu zapierają dech w piersiach i jest w nich zapisany kawał historii Rzeczpospolitej Szlacheckiej. W programie również Zbaraż znany z obrony przed wojskami Chmielnickiego i Krzemieniec, gdzie urodził się Juliusz Słowacki.

Trasa:

Katowice - Kraków - Przemyśl - Kamieniec Podolski - Przemyśl - Kraków - Przemyśl
Warszawa - Lublin - Zamość - Kamieniec Podolski - Zamość - Lublin - Warszawa

Program wycieczki:

1. dzień – Wyjazd z Krakowa do przejścia granicznego w Medyce. Przejazd do Drohobycza, zwiedzanie – dom Bruno Schulza, rynek, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii, cerkiew Przenajświętszej Trójcy, cerkiew drewniana Św. Jura (trwają starania o wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO), cerkiew św. Krzyża, Wielka Synagoga. Przejazd do Truskawca, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. dzień – śniadanie, degustacja wody „naftusi”. Wyjazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze:
Stanisławów - katedra greckokatolicka (dawny kościół Jezuitów), dawny kościół farny (kryjący groby Potockich), rynek i ratusz, kościół ormiański, pomnik Adama Mickiewicza, Buczacz - Ratusz, kościół, cerkiew, ruiny zamku. Przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień - śniadanie, Kamieniec Podolski - twierdza , stare miasto, katedra i inne świątynie, Zwiedzanie fortecy w Chocimiu, Okopy Św Trójcy, Przyjazd do Kamieńca, obiadokolacja, nocleg w Kamieńcu Podolskim

4. dzień – śniadanie, przejazd do Tarnopola, po drodze: Skała Podolska – ruiny zamku, Trembowla – ruiny zamku, Zbaraż – zamek. Przyjazd do Tarnopola, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień – śniadanie, przejazd do Krzemieńca - muzeum Juliusza Słowackiego, liceum krzemienieckie, widok na Górę Bony – ruiny zamku górujące nad miastem. Wyjazd w stronę Lwowa, po drodze: Ławra Poczajowska - największe prawosławne sanktuarium na zachodniej Ukrainie (obowiązuje odpowiedni strój, w razie jego braku konieczność wypożyczenia za dopłatą – chustki na głowę, długiej spódnicy), Zamek w Olesku z zewnątrz - miejsce urodzenia Jana III Sobieskiego. Obiad w drodze powrotnej. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© Biuro Podróży Chortycia