Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Wybierz język

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2019-01-21

W najbliższym czasie

Wybierz kierunek wycieczki:

Zobacz również:

Artykuły

Zwiedzanie Przemyśla z przewodnikiem 1 dzień - PR1d

Ziemia Przemyska to tereny bardzo atrakcyjne architektonicznie i historycznie. Duże zróżnicowanie zabytków i atrakcji powoduje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Renesansowy rynek, barokowe świątynie, czy stary Zamek Kazimierzowski to skrywa przemyska starówka. Miasto ma również bogata historię, gdzie przeplatały się losy Polaków, Ukraińców i Żydow. W wycieczce nie może też zabraknąć zwiedzania zamku w pobliskim Krasiczynie, który jest jednym z najwybitniejszych dzieł renesansu w Polsce. Związany z rodami Krasickich, Potockich i Sapiehów skrywa wiele tajemnic ze starych dziejów. Pałac wyglądający jak z bajki i zabytkowy park ze stawami to miejsce godne zwiedzenia. Zwiedzając Przemyśl nie można pominąć fortów okalającej miasto twierdzy. Największy kompleks fortyfikacji z czasów II Wojny Światowej w Europie Wschodniej, której szturmem nigdy nie udało się zdobyć.


Zobacz również:
wycieczkę jednodniową do Lwowa
wyjazd w Bieszczady - Solina, sanocki skansen i wyjście na połoninę
wynajem Przewodnika po Przemyślu

Trasa:

Przemyśl - Siedliska - Krasiczyn - Przemyśl

Program wycieczki:

9.00 wyjazd z parkingu przy stadionie Polonii do Siedlisk na fort Salis Soglio - zwiedzanie fortu głównego. 11.30 zwiedzanie zespołu zamkowo – pałacowego w Krasiczynie. 13.00 przemyska starówka – rynek z renesansowymi kamienicami, ulica Kazimierzowska, Plac na Bramie, Muzeum Dzwonów i Fajek, plac niepodległości, mury miejskie, kościół karmelitów, katedra greckokatolicka, kościół franciszkanów, katedra rzymskokatolicka, Zamek Kazimierzowski z wejściem na basztę. 17.00 przejazd na Zniesienie – kopiec tatarski i panorama miasta. 18.00 powrót na parking przy stadionie Polonii.

Program wycieczki jest ramowy i poszczególne punkty mogą ulec zmianie bądź przesunięciu.

Świadczenia wycieczki:

przejazd autobusem, opieka przewodnika, bilety wstępu do Muzeum Dzwonów i Fajek i park z dziedzińcem w Krasiczynie, ubezpieczenie KL i NNW

Terminy i ceny wycieczki:

Termin

Jeżeli chcesz zamówić wycieczkę kliknij w cenę wybranego terminu i miejsca odjazdu.

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© Biuro Podróży Chortycia