Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Wybierz język

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2018-09-21

W najbliższym czasie

Wybierz kierunek wycieczki:

Zobacz również:

Artykuły

WYCIECZKA LWÓW 2 dni - UA2

Dwudniowa wycieczka do Lwowa pozwala poznać bliżej zabytki i atmosferę najsłynniejszego, polskiego miasta. Miasta, którego serce tętni życiem zarówno poważnym i kulturalnym, jak i rozrywkowym, batiarskim. Grupy turystów gromadzą się przy najważniejszych zabytkach, przetrząsają bazar w poszukiwaniu pamiątek, słuchają muzyki ulicznych grajków lub śpiewów cerkiewnych dochodzących z okien świątyń. Jedni odpoczywają przy kuflu lwowskiego piwa,inni delektują się złocistym zapachem kawy albo próbują miejscowej czekolady. Zaproponowana Państwu wycieczka do Lwowa łączy te dwie postawy, dzięki dodatkowym atrakcjom fakultatywnym.

Zobacz też jednodniowe wycieczki do Lwowa z Przemyśla

Trasa:

Przemyśl - Lwów - Przemyśl

Program wycieczki:

1. dzień - wyjazd na wycieczkę do Lwowa z Przemyśla o godz. 6.45 (przystanek na rogu ulic Piłsudskiego i Chopina). Przyjazd do Lwowa: Katedra Św. Jura, (wycieczka objazdowa: dworzec główny, kościół św. Elżbiety, polska szkoła, kościół Marii Magdaleny), przejazd do centrum: wieża prochowa, pomnik Fiodorowa, cerkiew Wołoska, arsenał królewski, kościół dominikanów, pomnik Nikifora, Rynek, kamienica królewska, kamienica czarna, katedra łacińska, kaplica Boimów, kościół jezuitów, katedra ormiańska, plac Mickiewicza, Prospekt Swobody, opera, poczęstunek w restautacji w lwowskim klimacie. Czas wolny na starym mieście. Zakwaterowanie w hotelu Drewnij Hrad (www.drevnygrad.com.ua), obiadokolacja, nocleg.2. dzień - wykwaterowanie, śniadanie, Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt, Wysoki Zamek – panorama miasta z kopca Unii Lubelskiej, przejazd do centrum: dzielnica żydowska, Plac Bernardyński z kościołem Bernardynów, ul. Akademicka, apteka Mikulasza, Pałac Potockich, Ossolineum, poczta, park jezuicki, Uniwersytet Jana Kazimierza, kasyno szlacheckie, 16.00 - obiad, wyjazd do Polski, powrót w godzinach wieczornych (najczęściej 21.00).

OSOBY CHĘTNE MOGĄ WYKUPIĆ DODATKOWE ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

Spektakl w operze (rezygnacja z uroczystej kolacji) – chcesz poczuć się jak w Wiedniu czy Paryżu, zapraszamy do jednego z najpiękniejszych gmachów teatralno-operowych Europy. Szeroki repertuar obejmuje klasykę opery, operetki oraz balet. Do dyspozycji wspaniała widownia na tysiąc miejsc (parter, loże, balkony), sala lustrzana, reprezentacyjny hol, podziemna kawiarnia. Rozpoczęcie spektaklu – 18.00, czas trwania, rodzaj spektaklu i termin zależny od repertuaru.
CENA: 35 zł/os, miejsca na parterze w rzędzie 10-15, minimalna liczba - 10 osób

Wieczór integracyjny z lwowską kapelą (rezygnacja z opery) – po całym dniu zwiedzania czas na zabawę z lwowskimi batiarami. Najpierw uroczysta kolacja ( z dopłatą do programowej obiadokolacji ) przy akompaniamencie kapeli, na stole dania kuchni ukraińskiej, czysta wódka i sało (odpowiednio przyrządzona słonina). Potem muzyka i piosenki, które przeniosą nas do przedwojennych czasów. Wspólne śpiewanie lwowskich szlagierów, nauka gwary „Szczepcia i Tońcia oraz tańce.
CENA: 95 zł/os, cena wyliczona przy grupie 25 osob chętnych, cena kolacji obejmuje rozbudowane menu i 1,5-godzinny występ kapeli


Program wycieczki do Lwowa z Przemyśla jest ramowy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie bądź przesunięciu.

UWAGA! W świątyniach obowiązuje strój zakrywający ramiona i kolana.

Świadczenia wycieczki:

przejazd autokarem, nocleg, śniadanie, kolacja, obiad, opieka pilota, usługi polskojęzycznego przewodnika we Lwowie, bilety wstępu : Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt, opera, katedra łacińska i ormiańska, kaplica Boimów, poczęstunek w restauracji, ubezpieczenie NWiKL.

Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych.
Osoby podróżujące rodzinnie będą zakwaterowane - na życzenie - w pokojach 3 osobowych.
Osoby podróżujące w pojedynkę będą dokwaterowane w miarę możliwości do pokoju 2 osobowego, za dopłatą zaś będą mogły skorzystać z pokoju 1-osobowego.

Do przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest ważny paszport.

Usługi dodatkowe:

Dla tej wycieczki w wybranych terminach dostępne są następujące usługi fakultatywne:

Nocne zwiedzanie Lwowa

Dopłata do uroczystej kolacji

Spektakl w Operze

Obiad

Terminy i ceny wycieczki:

Termin z Przemyśla
13.10 - 14.10.2018320
10.11 - 11.11.2018320

Jeżeli chcesz zamówić wycieczkę kliknij w cenę wybranego terminu i miejsca odjazdu.

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© Biuro Podróży Chortycia