Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Wybierz język

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2019-02-15

W najbliższym czasie

Wybierz kierunek wycieczki:

Zobacz również:

Artykuły

UKRAINA - KIJÓW I CZARNOBYL 4 dni - cz4d

Stolica Ukrainy - Kijów, w którym zobaczymy osławiony Majdan gdzie stały barykady, płonęły opony i zaczęła się ukraińska droga ku wolności. W programie również inne ciekawe zabytki Kijowa. Uatrakcyjnieniem wycieczki jest rezydencja byłego prezydenta Ukrainy - Wiktora Janukowycza, który w kraju nad Dnieprem stał się symbolem korupcji. Do obejrzenia rezydencja wybudowana z przepychem oraz ogrody okalające rezydencję. Czarnobyl z kolei to małe miasteczko znane na całym świecie za sprawą wybuchu elektrowni atomowej. Do dnia dzisiejszego nie wróciło tam normalne życie. W miasteczku znajdują się 2 hotele i administracja strefy. Sam wjazd do zony jest pilnie strzeżony, odbywa się za okazaniem paszportu i przepustką z ministerstwa. Po strefie można chodzić tylko wyznaczonymi szlakami z przewodnikiem tam gdzie radiacja nie zagraża życiu i zdrowiu. Główną atrakcją strefy jest miasto Prypeć. Dziś widzimy tam opuszczone blokowiska, stadion na którym wyrósł las i inne budynki, w których niegdyś tętniło życie.

Trasa:

Przemyśl - Kijów - Czarnobyl - Przemyśl

Program wycieczki:

Dzień 1.
Wyjazd z Przemyśla o godzinie 5:00. Przekroczenie przejścia granicznego w Medyce. Po drodze do Kijowa przerwa w Poczajowie na zwiedzanie przepięknej Ławry Poczajowskiej - największego prawosławnego sanktuarium w zachodniej Ukrainie, następnie postój w Krzemieńcu - zwiedzanie Muzeum Juliusza Słowackiego - miejsca, w którym urodził się słynny polski poeta, spacer po miasteczku (słynne liceum krzemienickie , legendarna Góra Bony (bez wjazdu na górę)), obiad na trasie, przyjazd do Kijowa ok. godz. 21:00 czasu kijowskiego, kwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie, zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem: Złota Brama - fragment murów miejskich z czasów Jarosława Mądrego, Sobór Mądrości Bożej znany też jako Kijowska Hagia Sofia (wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), Monastyr o Złotych Kopułach pw. św. Michała Archanioła, Zjazd św. Andrzeja - jedna z najstarszych ulic Kijowa, Chreszczatyk - główna ulica miasta z wieloma państwowymi gmachami, odbudowana po wojnie w stylu socrealistycznym, czas wolny, przejazd do Meżyhirja - Muzeum Korupcji - dawnej posiadłości obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.
śniadanie, przyjazd do Czarnobyla ok. godz. 11:00, zwiedzanie strefy: obejrzenie mapy terytorium zamkniętego, kanał wodny przy elektorwni, stadion w Prypeci, dworzec, przejazd obok elektrowni, opuszczone miasto Prypeć, hotel Polesie, cerkiew w Czarnobylu, pomnik ofiar katastrofy, radar wojskowy Duga "Oko Moskwy", ok. 17.00 wyjazd w drogę powrotną , przyjazd do Kijowa, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4.
Wykwaterowanie, śniadanie, wyjazd z Kijowa o godzinie 8:00, przejazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce, obiad na trasie, postój we Lwowie (ok. 2h czasu wolnego w samym centrum), przybycie do Przemyśla w godzinach wieczornych.

w cenie:
transport na trasie Przemyśl - Kijów - Czarnobyl - Przemyśl, 3 noclegi, 3 śniadania, 2 obiady na trasie, 2 obiadokolacje, opieka pilota, usługi przewodnika po Kijowie oraz po strefie w Czarnobylu, bilety wstępu: Ławra Poczajowska, Muzeum J. Słowackiego w Krzemieńcu, Ławra Peczerska, Willa Janukowycza - Muzeum Korupcji, przepustki do strefy czarnobylskiej oraz specjalne ubezpieczenie tam obowiązujące, ubezpieczenie KL i NNW


Program jest ramowy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie lub przesunięciu. Wycieczka wyłącznie dla osób pełnoletnich. Szczegółowe dane do przepustki należy dostarczyć najpóźniej do trzech tygodni przed wyjazdem.

Świadczenia wycieczki:

transport na trasie Przemyśl - Kijów - Czarnobyl - Przemyśl, 3 noclegi, 3 śniadania, 2 obiady na trasie, 2 obiadokolacje, opieka pilota, usługi przewodnika po Kijowie, opieka pracowników w strefie w Czarnobylu, bilety wstępu: Ławra Poczajowska, Muzeum J. Słowackiego w Krzemieńcu, Ławra Peczerska, Willa Janukowycza - Muzeum Korupcji, przepustki do strefy czarnobylskiej oraz specjalne ubezpieczenie tam obowiązujące, ubezpieczenie KL i NNW

Terminy i ceny wycieczki:

Termin

Jeżeli chcesz zamówić wycieczkę kliknij w cenę wybranego terminu i miejsca odjazdu.

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© Biuro Podróży Chortycia